Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 60,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Tipy a triky pre krásne vlasy
  3. Husté vlasy v každom veku - je to možné?
01.08.2021
Komentáre (0)

Husté vlasy v každom veku - je to možné?

Vlasy sú akýmsi symbolom ženskej krásy a vyjadrením ženskosti. Dĺžka, účes, či farba dokáže tiež veľa napovedať o človeku. Poďme sa ale na vlasy pozrieť do hĺbky, dokážeme ovplyvniť ich rast?

Štruktúra vlasu

V prvom rade si priblížme ako to s vlasmi funguje. Najpodstatnejšou časťou je vlasový folikul, ktorý sa nachádza pod pokožkou hlavy. Je tvorený z vlasovej cibuľky, ktorá je uložená v korienku a práve tadiaľto sa dostávajú do vlasov všetky potrebné živiny. Každý deň sa vytvárajú nové bunky a tie syntetizujú dôležitý vlasový proteín - keratín.

Kolobeh života vlasu 

Vlasy rastú celý život, ale najaktívnejší je vlasový cyklus približne do 30 rokov. Potom sa môže rast vlasov spomaliť, v niektorých prípadoch aj zastaví. Jeden vlas sa na hlave udrží od 2 do 6 rokov. Rast vlasov je od 1 cm až 1,5 cm za mesiac. Vedeli ste, že vlasy rastú ženám podstatne rýchlejšie než mužom?

Čo ovplyvňuje rast vlasov?

Zaujímavým faktom je, že vlasy dokáže ovplyvňovať skutočne mnoho faktorov. Jedným z nich sú aj ročné obdobia. Na jeseň sú vlasy náchylnejšie k vypadávaniu, naopak na jar výrazne rýchlejšie rastú. Ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú rast vlasov:

-stres

-strava

-choroby

-genetika

-hormóny

Ako je to s tou genetikou?

Existuje genetická predispozícia pre rast vlasov? Prirodzené rozdiely vlasov vnímame pri rozdielnych ľudských rasách. Ľudia s čiernou pleťou majú vlay tenké, tmavé a kučereavé. Obyvatelia Ázie majú zas vlasy hrubé, pevné a rovné. Európania sú zas veľmi rôzni čo sa vlasov týka, keďže na severe sú skôr svetlovlasí ľudia a naopak južnejšie nádjeme skôr tmavšie typy.

photo of woman leaning on yellow surface

Dá sa urýchliť rast vlasu?

Odpoveď znie áno. Dnes existuje množstvo doplnkov, ktoré majú podporiť rast vlasov, len treba nájsť ten, ktorý bdue sedieť práve Vám. Vlasy potrebujú okrem keratínu aj melanín, ktorý je zdopovedný za sfarbenie vlasu a taktiež zinok, magnézium a železo. Keď bduete mať dostatok všetkých týchto živín, vlasy budú kvalitnejšie a budú môcť rásť.

Náš tip na záver

Keď chcete maximalizovať snahu o to, aby vlásky rástli rýchlejšie vyskúšasjte osvedčený spôsob - aplikácia brazílskeho keratínu. Prečo? Brazílsky keratín dá vlasom ochrannú vrstvu. Zcelí zničené končeky a zabráni lámaniu vlasov. Takto vytvoríte dokonalé podmienky, aby mohli vlasy zdravo rásť. Dáte im potrebnú ochranu a tak sa nemusíte obávať suchých zničených vlasov.

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi