Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 60,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Tipy a triky pre krásne vlasy
  3. 5 riešení pre 5 problémov vlasov
24.07.2021
Komentáre (0)

5 riešení pre 5 problémov vlasov

V súčasnej dobe sa čoraz viac kladie doraz na starostlivosť o pleť, či vlasy. Vlasy sú každodennou témou mnohých žien. Nepoddajné alebo inak povedané nanič vlasy trápia mnoho žien - ako si s nimi poradiť? Je vôbec možné ich skrotiť? 

1.Mastné vlasy 

Jedným z veľmi častých problémov, ktorý trápi ženy nielen v puberte sú mastné vlasy. Vznikajú tak, že pokožka hlavy produkuje viac mazu, akoby mala a potom sa maz dostáva do dĺžok. Príčiny mastných vlasov môžu byť napríklad aj zlý pitný režim, nezdravá strava, alebo príliš časté umývanie vlasov. 

Riešenie:

Vlasom neprospieva každodenné umývanie. Skúste to aspoň obden alebo každý tretí deň. Keď máte pár dní voľna, dajte aj vlasom oddýchnuť. Ak sa vám budú zdať mastné, urobte si nejaký účes, ktorým to pekne zamaskujete. Napríklad hladký cop hore, alebo priberaný vrkoč. Vlasy si tak časom zvyknú a nebudú ihneď mastnieť.

2.Riedke vlasy 

Problém, ktorý nastáva buď pri dlhodobom strese, po pôrode, alebo jednoducho genetika. 

Riešenie:

Riedkym vlasom pomôže dobrý strih. Dve dĺžky budú pôsobiť na vlasoch hustejšie. Okrem toho treba dbať na to aby ste dávali telu dostatok vitamínu A, B a E. Siahnite aj po kvalitných vlasových maskách. 

3.Suché a lámavé vlasy

Väčšinou za ne môže zosvetľovanie, prílišné farbenie a iné experimenty na vlasoch. Výsledkom je hlboké poškodenie štruktúry vlasov. 

Riešenie:

Najlepším riešením pre suché vlasy je ich hydratácia. Tú môžete zabezpečiť viacerými spôsobmi. Najrýchlejším a veľmi účinným je keratín. Keď ho aplikujte na suché vlasy, okamžite sa zmení ich štruktúra a prinavráti sa im stratený lesk. Vyskúšať môžete tiež argánový olej a zábaly z neho. Keratínová maska je taktiež riešením, no treba ju používať dlhodobo. Keratín vyplní poškodené časti vlasu a tak budú pružné a pevné. 

4.Rozštiepené končeky 

Vedia úple pokaziť dojem z pekného účesu. Nepôsobia pekne, ani zdravo. Zastrihávanie pomôže, no nevyrieši tento problém. 

Riešenie:

Suchým a rozštiepeným končekom treba dodať hydratáciu a stratený keratín. Začnite keratínovou maskou, ktorá postupne končeky zcelí a pokračujte vlasovým sérom, ktoré im dodá lesk a výživu. Na končeky vlasov sérum aplikujte pravidelne.

5.Krepovité vlasy

Nie sú to kučery, ani rovné vlasy, no jendoducho sa v každom počasí zmenia a nedokážete ich ustrážiť. 

Riešenie:

V prvom rade sa pri takomto type vlasov vyhnite tepelnej úprave co najviac ako je to možné. Keď už žehličku, či kulmu použijete, nezabudnite na ochranu vlasov. Aby vlasy boli hladké a jemnejšie pomôže Vám chýbajúca bielkovina - keratín. Priama aplikácia do vlasov teplom zo žehličky takéto vlasy zregeneruje a z nepoddajných krepovitých vlasov sa stanú jemné a zdravé. 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi