Táto stránka používa cookies.

 


01. 01. 2019

SKONCUJTE S MASTNÝMI VLASMI

Pred spaním ste si umyli vlasy a ráno sú opäť mastné? Niektorých tento problém trápi len s príchodom sychravej jesene, iných počas celého roka. Ak Vás zaujímajú príčiny a spôsoby, ako s mastnými vlasmi zatočiť, čítajte ďalej.

NAJČASTEJŠIE PRÍČINY NADMERNE MASTIACICH SA VLASOV

Spľasnuté vlasy bez objemu zlepujúce sa do pramienkov sú skôr kozmetickým problémom ako zdravotným. Jednou z príčin môže byť strava bohatá na tuk a nezdravé cukry. Odstráňte zo svojho jedálničku príliš mastné, sladké a slané potraviny, ktoré nerobia dobre Vášmu telu ani vlasom. Špeciálna diéta by mala obsahovať potraviny bohaté na vitamíny skupiny B, minerály a stopové prvky. Zaraďte do svojej stravy potraviny s nízkym glykemickým indexom a zdravými tukmi.

Ďalšou možnou príčinou večne mastiacich sa vlasou býva nadmerné potenie vlasovej pokožky. Hyperhydróza sa najčastejšie prejavuje na šiji a spánkoch, zatiaľ čo ostatné miesta ostávajú suché.

Nadmerná produkcia vlasového mazu môže byť taktiež zapríčinená:

  • Nadbytkom toxických látok
  • Hormonálnymi poruchami
  • Bakteriálnou infekciou
  • Stres
  • Nevhodné vlasové prípravky

LIEČBA MASTNÝCH VLASOV

Druhým krokom po úprave jedálnička je správna voľba vlasových prípravkov. Vyberajte si šampón a kondicionér špecializovaný na Váš problém. Nepreháňajte to s olejmi a zábalmi, ktoré k mastnému vzhľadu len zbytočne prispejú. Pri umývaní vlasov nezabúdajte na dôkladné opláchnutie vlažnou vodou.

Na rade je styling. Vyvarujte sa gélom, voskom lakom a iným prípravkom, ktoré skôr uškodia než prospejú. Česanie je prirodzenou súčasťou úpravy, no počas dňa to nepreháňajte. Hrebeň aj kefa premiestňujú maz z korienkov na celú dĺžku vlasov. Plastovú kefu vymeňte za hrebeň z prírodných materiálov, ktorý je k vlasom šetrný.

Čiapky, šiltovky a klobúky skryjú Váš problém, no maz sa pod nimi len hromadí. Nechajte Vaše vlasy dýchať a používajte pokrývku hlavy len keď je to nutné. Ak si neviete dať s vlasmi rady, zvážte iný strih. Jemné a pravidelné prestrihanie dokáže zázraky.